Základní škola, Česká Lípa, Pátova 406, příspěvková organizace školní časopis jídelní lístek rozvrh hodin

Finanční vzdělávání

financni_vzdelavani_logolink

Základním cílem projektu je efektivně rozšířit školní vzdělávací program o problematiku finančního vzdělávání a podílet se tak na zvyšování finanční gramotnosti žáků a pedagogického sboru. Projekt pomůže školám v plnění cílů základního vzdělávání, dětem v rozvíjení klíčových kompetencí a učitelům v dosahování očekávaných výstupů v souladu s platnými učebními dokumenty. Finanční gramotnost jako správa osobních/rodinných financí zahrnuje tři složky: gramotnost peněžní, cenovou a rozpočtovou.

Do projektu se zapojilo všech devět základních škol v České Lípě, primární cílovou skupinou jsou žáci 2.stupně, sekundární cílovou skupinou jsou pedagogičtí pracovníci, kterým inovativní metoda výuky usnadní výklad a přiblíží témata žákům. Žáci by si měli osvojit principy zodpovědného rozhodování, což je v budoucím životě může uchránit před krizovými životními situacemi.

Projekt bude realizován od listopadu 2012 do října 2013.

Obrázek1

Projekt „Finanční vzdělávání na základních školách v České Lípě“ CZ.1.07/1.122/02.0043 je financován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Nejprve se pedagogičtí pracovníci z jednotlivých škol od ledna do března 2013 školili v oblasti finanční gramotnosti. Na vybraná témata pak zpracovali učební materiály a nyní podle nich ve všech českolipských základních školách učí své žáky např. hospodařit v domácnosti, plánovat dovolenou nebo nákup auta, řešit nové bydlení, spořit a investovat.

Informační systém
pro rodiče, učitele a žáky.

Přihlášení

Školní e-mail

Videoprocházka školou

Kontakt

Základní škola Pátova
Pátova 406
470 01 Česká Lípa

tel.: + 420 487 833 020
fax: + 420 487 833 038
mobil : 736 481 066
mail: zspatova@volny.cz