Základní škola, Česká Lípa, Pátova 406, příspěvková organizace školní časopis jídelní lístek rozvrh hodin

Evropský den jazyků – projektový den

Den jazyků na prvním stupni

Oslav Evropského dne jazyků se v letošním školním roce na prvním stupni zúčastnili žáci 3. – 5. ročníku. Kořeny tohoto svátku sahají do roku 2001, který byl vyhlášen Evropským rokem jazyků. Na naší škole proběhl již II. ročník.

Pro děti bylo připraveno promítání animované pohádky Píseň moře. Tento nominacemi na ocenění Oscar 2015 ověnčený příběh děti shlédly v původním znění s titulky, pro většinu z nich to byla první příležitost sledovat film v angličtině. Následovaly výtvarné a jazykové dílny, v nichž žáci zachycovali a popisovali česky i anglicky jednotlivé části příběhu. Na závěr dílen proběhlo představení jednotlivých děl a jejich výstava.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Den jazyků na druhém stupni

_.._IICManager_Upload_IMG_Praga_Esteri_Lingua

Na podporu jazykové a kulturní rozmanitosti v Evropě prohlásila Rada Evropy den 26. září Evropským dnem jazyků, jehož cílem je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se v tuto dobu konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Právě znalost cizích jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale také přispívá k poznání odlišných kulturních tradic.

Na naší škole jsme si tento významný den připomněli v pátek 25. září.  Druhý ročník byl věnován Velké Británii. Prezentace připravovaly skupiny složené z žáků druhého stupně, kteří vytvořili velmi pěkně fungující týmy. Žáci nás seznámili s historií Velké Británie, turistickými zajímavostmi, s typickými sportovními disciplínami, s významnými osobnostmi, zazpívali jsme si písničku od kapely Queen a ochutnali typické pokrmy. Jeden nápad střídal další, kreativita popouštěla uzdu fantazii přímo mílovými kroky. Zkrátka, děkujeme všem! Už se těšíme na příští rok.

 

Informační systém
pro rodiče, učitele a žáky.

Přihlášení

Školní e-mail

Videoprocházka školou

Kontakt

Základní škola Pátova
Pátova 406
470 01 Česká Lípa

tel.: + 420 487 833 020
fax: + 420 487 833 038
mobil : 736 481 066
mail: zspatova@volny.cz